02
İPARA FARKI İNDİRİM DÜNYASI / 1 MİLYON MÜŞTERİ / ÖZEL KARTLAR

Sıkça Sorulan Sorular

iPara’ya başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.

8 Bankanın Sanal POS’una sahip olma, uygun taksit ve komisyon oranları, 1 Günde Sanal POS kurulumu, size özel müşteri hizmetleri, Multinet güvencesiyle iPara Sanal POS kullanımı, tek entegrasyon, yabancı kart ile ödeme alma, ininal kart ile 1 milyon kullanıcıya ulaşma, kargo ve diğer şirket giderlerinde indirim.

Komisyon oranlarımızı öğrenmek için Destek (destek@ipara.com.tr) ekibimiz ile irtibata geçin.

iPara Ödeme hizmeti altyapısını kullanan ve Axess, Maximum ve Card Finans Banka ve Kredi Kartları ile üye işyerlerimizden alışveriş yapan müşteriler ekstrelerinde “IPARA-WEB SİTESİNİN ADI” ifadesini görmektedirler. Diğer kredi ve banka kartları ile alışverişerinde ekstrelerinde “IPARA” ifadesini görmektedir.

Mağazalara yapılan ödemeler iPara ile yapılan Sanal POS’lar üzerinden geçen tahsilatlarınızı peşin olarak tek seferde alırsınız (tek çekim ve taksitli alışverişlerde geçerlidir). Ödemesi onaylanan işlemler 10.iş günü sistemde tanımlı banka hesabınıza transfer edilir. Böylece 10 iş günü sonunda hergün bizden ödeme almış olursunuz.

Talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi durumunda iPara Ödeme hizmetini 1 iş günü içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurunuz, ilgili birimimiz tarafından incelenmektedir. Belirtilen kriterlere uygun olması durumunda teknik ekibimiz sizinle irtibata geçecek ve entegrasyon işlemini gerçekleştirecektir.

Not: Kapalı / Yapılandırma aşamasında olan siteler için değerlendirmeler yapılmamaktadır.

Evet. Her bir siteniz için ayrı başvuru yapmanız durumunda iPara Ödeme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Evet. Müşterileriniz yurtdışı kartları ile ödeme yapabilmektedirler. Bunun için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Evet. Banka hesabı tanımlama ekranında birden fazla banka hesabı tanımlayabilirsiniz. Ayrıca bir ön tanımlı banka hesabı belirtebilirsiniz. Size yapılacak ödemeler, ödemenin yapılacağı mağaza için tanımlanmış bir hesap varsa o hesaba, tanımlanmış bir hesap yoksa ön tanımlı hesabınıza yapılacaktır. Tüm bu tanımlamaları hesabım sayfanızdan yapabilirsiniz.

Evet. iPara, satış komisyonları karşılığında mağazalara fatura keser.

Kapalı / Yapılandırma aşamasında olan siteler için değerlendirmeler yapılmamaktadır. Siteniz aktif duruma geldiği zaman lütfen başvurunuzu yenileyin.

dev.ipara.com.tr üzerinden geliştirici rehberimize ulaşabilir; entegrasyon adımlarını, istediğiniz yazılım dilinde kolayca yapabilirsiniz. iPara github hesabı üzerinden bu örnek projelere erişebildiğiniz gibi dökümanda da ilgili kod parçalarını görebiliyor olacaksınız. iPara test servislerini kullanabilmek için bir test hesabı oluşturmanız gereklidir.